چرم سازی

با توجه به مراحل مختلف فرآیند تبدیل پوست خام به چرم و تنوع مواد مورد استفاده در این زنجیره تولید، پسماندهای ناشی از فرآیند بسیار گسترده بوده و در صورت عدم توجه لازم به آن موجب آلودگی های وسیعی در محیط زیست (آب ، هوا و خاک) می شود که باعث ایجاد محدودیت از طرف دولت برای گسترش این صنعت است. اگرچه صنعت چرم یکی از صنایع پایه و اشتغال زا محسوب می شود، پسماندها و فاضلاب تولید شده حاصل از فرآیند تبدیل پوست به چرم حاوی مقادیر بسیار زیادی از قطعات گوشت و پوست، فلزات سنگین، اسیدسولفوریک، اسیدلاکتیک، اسید هیدروکلریک، نمک های کروم، آهن، آهک، ترکیبات آروماتیک کلردار، سولفید سدیم، مواد رنگی، معدنی، آلی و … است.
همچنین نفوذ این فاضلاب به خاك و مزارع به علت داشتن مواد شیمیایی مختلف و بار میکروبی بالا باعث از بین رفتن حاصلخیزی خاك، آلوده شدن محصولات تولیدی (به خصوص محصولات جالیزی و بوته ای)، کاهش نفوذپذیری و تهویه خاك، تغییر در توانایی عبور و ظرفیت نگهداری آب و فعالیت میکروارگانیسم های خاك می شود.
علاوه بر آلاینده های شیمیایی پساب این صنعت معمولاً غنی از انواع میکروب های خطرناک از قبیل: میکروب بروسلا، آنتراکس(سیاه زخم) و انگل های مختلف است که همراه با حیوان کشتار شده وارد پساب شده و باعث آلودگی میکروبی می گردد.
در تصفیه پساب های صنعت چرم سازی معمولاً تلفیقی از روش های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی استفاده می شود.
پارسیس واتر قادر است با استفاده از تکنولوژی های نوین و به روز و همچنین صنعتی سازی آن ها و همکاری با بهترین متخصصان در زمینه تصفیه فاضلاب چرم سازی، با صنایع مربوطه همکاری های لازم را داشته باشد.

خدماتی که به صنایع چرم سازی ارائه می دهیم:

🔹 تصفیه پساب و دستیابی به بهترین استانداردهای محیط زیست
🔹 تعمیرات و عیب یابی سیستم های تصفیه
🔹 راه اندازی، بهره برداری و نگهداری
🔹 افزایش تولید با هزینه پایین تر
🔹 بهبود فناوری و اتوماتیک سازی سیستم های تصفیه
🔹 بازیابی یا کاهش مقرون به صرفه پساب
🔹 تامین آب آشامیدنی با کیفیت بالا
🔹 ارائه راه حل های کارآمد دیگر
سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند